Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

News

Brak propozycji
Co się dzieje w państwie piłkarskim?! Po ostatniej kolejce naszej ekstraklasy w dwóch czołowych drużynach doszło do zmian trenerów. Jana Urbana w Legii Warszawa zastąpił Stefan Białas, a do Wisły Kraków po latach powraca Henryk Kasperczak. Szczególnie ten ostatni szkoleniowiec jest znany zarówno w kraju, jak i za granicą. Włodarze nie mogli znieść bezsilności i kiepskich wyników, więc dokonali roszad. Od początku sezonu w różnych klubach trenerów zmieniano już kilkanaście razy. Tymczasem wciąż nie otrzymuje propozycji pierwszy piłkarz Rzeczypospolitej. Owszem, jest premierem, ale na prezydenta nie kandyduje, więc może przejąłby którąś z drużyn? Ma po temu wszelkie atuty. Czego się nie dotknie, to zamienia się w złoto, a raczej w zieloną wyspę na morzu czerwonych spadków. Znany w kraju, za granicą, no i świetnie drybluje. I w końcu, czy taka roszada nie byłaby z pożytkiem dla nas wszystkich?
Jacek Górski
· Dodano dnia: 21/03/2010 · Czytaj dalej - 0 komentarzy · 364 czytań
Miłosny magnes
Według opublikowanego niedawno raportu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego za 2009 r. w Polsce działają setki szpiegów. Dokument stwierdza także, że nasz kraj jest "stałym obiektem intensywnego zainteresowania operacyjnego większości liczących się na świecie służb wywiadowczych". To rzeczywiście bardzo sensacyjne doniesienia. Odnoszę wrażenie, że od pewnego czasu władze naszego kraju prowadzą bardzo spolegliwą politykę wobec innych krajów. Szczególnie wobec naszych największych sąsiadów. Jak widać, choć dbamy o to, by nie narazić się innym, najwięksi światowi gracze nie mają żadnych skrupułów ze szpiegowskim penetrowaniem naszego kraju. Raport stwierdza także zagadkowo, że aktywność ta wynika z "dążenia innych państw do rozszerzenia możliwości realizacji własnych interesów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej". Widać jak na dłoni, że polityka miłości działa jak magnes.
Antoni Buczyna
· Dodano dnia: 21/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 246 czytań
Wyborcy PO już "dojrzeli"
Wyniki ostatnich sondaży przedwyborczych są dla Platformy Obywatelskiej bardzo optymistyczne. Wysiłki obu kandydatów na kandydata rządzącej partii zaczęły przynosić efekty! Szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu udało się stracić "żółtą koszulkę lidera"... Z jednego z sondaży wynika, że już 60 procent zwolenników PO wolałoby w wyborach prezydenckich głosować na Bronisława Komorowskiego. Na Sikorskiego ledwie 35 procent... - Cieszą mnie sygnały poparcia płynące ze wszystkich stron, także sondażowe. Ale o sukcesie zdecydują kartki wrzucone do urny PO - skomentował wyniki zadowolony marszałek Sejmu. Swoją drogą, "młodzi, wykształceni z wielkich miast" potrzebowali sporo czasu, aby zorientować się, kto jest rzeczywistym kandydatem ich ulubionej partii.
Piotr Tomczyk
· Dodano dnia: 21/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 226 czytań
Politycy i rabusie
Często bywa, że to właśnie najprostsze pomysły okazują się genialne. Tak było na pewno w przypadku "napadu" na jeden z wrocławskich banków. Do punktu, gdzie przechowywane są pieniądze, zgłosił się mężczyzna i zażądał wydania 5 milionów złotych. Powiedział, że pieniądze ma przewieść do banku. Bez problemów wydano mu więc gotówkę. Mężczyzna zabrał pieniądze i... ślad po nim zaginął. Całą sprawę wyjaśnia obecnie policja. Bank jak bank, na pewno bez większych problemów upora się ze stratą gotówki. Gorzej bywa w przypadku niektórych polityków. Oni może nie podają się za konwojentów - bo to w ich przypadku nie odnosi skutku, ale przedstawiają się jako prawdziwi patrioci zatroskani o losy naszego kraju. W zasadzie na nic nie napadają, a jednak... pieniądze się ulatniają. Ale jest jedna zasadnicza różnica - oni w odróżnieniu od bankowych rabusiów pozostają bezkarni. A na ich "przekręty" zrzucamy się my wszyscy.
Antoni Buczyna
· Dodano dnia: 21/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 343 czytań
Nowe rekordy
Jean-Vincent "Jacek" Rostowski nieprzypadkowo uznawany jest na brukselskich salonach za "najlepszego ministra finansów Unii Europejskiej". Mimo ciągłego wzrostu PKB w Polsce finanse naszego państwa notują coraz to nowe rekordy zadłużenia i deficytu budżetowego! Po dwóch miesiącach tego roku deficyt budżetowy w Polsce wyniósł już 16,9 mld złotych.
Czy naszego finansowego geniusza nie mógłby zastąpić ktoś mniej zdolny?
Piotr Tomczyk
· Dodano dnia: 21/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 202 czytań
Czytają w myślach
Naukowcom najwidoczniej przestało już wystarczać wypatrywanie części wszechświata najbardziej oddalonej od naszej planety. Nie zadowala ich też najwyraźniej próba zaobserwowania najmniejszych cząstek materii. Teraz chcą kontrolować nasze myśli i wspomnienia. Oto naukowcy z University College London poinformowali, że stworzyli specjalny program komputerowy, który pozwolił im na podstawie obrazu mózgu rozróżnić, co osoby biorące w eksperymencie wspominały. Osoby poddane doświadczeniu obejrzały trzy krótkie filmy.
· Dodano dnia: 21/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 219 czytań
"Bronek" na "Radka", "Radek" na "Bronka"...
Trwa wymiana uprzejmości w prawyborczej kampanii kandydatów na kandydatów Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta RP. Marszałek Bronisław Komorowski nie tylko "nie zamierza pożreć ministra Radosława Sikorskiego", ale... ma zamiar na niego zagłosować! Z kolei szef MSZ przestał już wypominać kontrkandydatowi braki w znajomości języków obcych, zadeklarował, że sam zagłosuje w prawyborach na Komorowskiego i apeluje do wszystkich działaczy PO, aby... zagłosowali inaczej od niego.
· Dodano dnia: 21/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 294 czytań
Z pamiętnika Donalda "Cudotwórcy"
Czwartek, 4.03.2010 r.
"Byłeś jak brzytwa" - pochwaliłem Janusza z Lublina, bo chłopak zasłużył na to jak nikt inny. Cały czas pomaga Bronkowi i Radkowi w sprawnym prowadzeniu kampanii prawyborczej. Może był nawet za dobry? Dziennikarze mówią, że wcześniej, gdy mówił o kurduplach i problemach alkoholowych prezydenta, był bardzo dowcipny. Teraz, kiedy powiedział, że Radek był kiedyś w PiS, przekroczył wszelkie granice! A my musimy pokazać, że w naszej partii nie ma przyzwolenia na brak kultury! Chłopaki od pijaru wpadli na świetny pomysł. Powiemy prawdę! Że po całym incydencie w mojej rozmowie z Januszem padły ostre słowa. Jakie ostre słowa? No... na przykład brzytwa. Dodatkowo Janusz ma teraz chodzić w koszulce z napisem "Kocham Radka" z jednej strony i z hasłem "Wygra Bronek" z drugiej. Niech ludzie sobie przypomną, że jesteśmy "partią miłości!".
· Dodano dnia: 18/03/2010
Czytaj dalej - 1 komentarz · 6599 czytań
Platforma ponad wszystko
Jak informują media, kandydat Platformy w wyborach prezydenckich stał się powodem kłótni rodzinnej w Kołczewie na Pomorzu Zachodnim, która zakończyła się hospitalizacją. Ojciec był za Radosławem Sikorskim, syn poparł Bronisława Komorowskiego. Rodzinne prawybory zaczęły się od tego, że syn wylał ze złości kieliszek wódki na podłogę. W odpowiedzi dostał od ojca nogą od krzesła. Taka obraza elektoratu Bronisława Komorowskiego nie pozostała bez reakcji. Syn sięgnął więc po młotek i usiłował przekonać ojca do swojego kandydata. Jednak rodzic, rzucając doniczką, pozbawił syna wszelkich iluzji: ma wygrać Radek Sikorski. Na skutek tej gwałtownej wymiany racji i argumentów bezpośrednich obaj znaleźli się w szpitalu. Widać, lekarze i personel niedofinansowanej służby zdrowia wyzbyli się iluzji co do tego, który kandydat PO jest dla niej lepszy. A swoją drogą, Platforma rzeczywiście ma bardzo zdyscyplinowany elektorat. Oddanie dla partii ponad wszystko...
Antoni Buczyna
· Dodano dnia: 15/03/2010
Czytaj dalej - 1 komentarz · 367 czytań
Powrót "niezależnych"
Premier Donald Tusk nie boi się surowego recenzowania działań własnego rządu. - Chcę uzyskać pewność, że decyzje Rady Ministrów dotyczące praktycznej gospodarki są dobre i niezanurzone w rutynie. Świeża i niezależna politycznie recenzja będzie przydatna. (...) Kiedy brak zewnętrznego punktu odniesienia, ekipy polityczne popadają w stan samozadowolenia, który nie zawsze jest wskazany - mówił zadowolony premier, uzasadniając powołanie Rady Gospodarczej, która ma oceniać pomysły ekonomiczne rządu. Wyszukanie niezależnych, nieuwikłanych politycznie ekspertów ds. gospodarczych to niełatwe zadanie... Ale udało się! - Cieszę się, że projekt powołania niezależnego ciała doradczego, które ma pracować dla premiera, został wreszcie, po wielu miesiącach, sfinalizowany. Dziękuję Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu za misję kompletowania zespołu - mówił dalej Donald Tusk. Czy to zapowiedź wielkiego powrotu "niezależnych, bezpartyjnych fachowców" do polityki?
Piotr Tomczyk
· Dodano dnia: 15/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 236 czytań
Niereformowalna elita
Współcześni posiadacze wiedzy tajemnej, czyli eksperci zajmujący się gospodarką, niestety nie mają dla nas najlepszych wieści. "Świat musi się przygotować na następny kryzys gospodarczy" - wieszczą największe ekonomiczne autorytety. Jednym z tych współczesnych magów, którego słucha się niemal jak wyroczni, jest Dominique Strauss-Kahn, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jego zdaniem, niektóre oznaki przezwyciężenia kryzysu mogą okazać się złudne, gdyż spowoduje to spadek presji na władze, aby przeprowadziły niezbędne reformy rynków finansowych. Do boju ruszyły więc Niemcy i Francja, które pracują obecnie nad inicjatywą mającą na celu ograniczenie spekulacji zagrażającej całym państwom. Nadal jednak problemem jest przemożna chęć szybkiego zysku, niemal za wszelką cenę, która - jak się wydaje - charakteryzuje obecną elitę finansjery. Milionowe premie dla szefostwa bankrutujących instytucji finansowych to chyba tylko wierzchołek góry lodowej. Skądinąd wiemy przecież doskonale, że elita świetnie sobie radzi, gdy naokoło wprowadza się reformy.
Antoni Buczyna
· Dodano dnia: 15/03/2010
Czytaj dalej - 0 komentarzy · 263 czytań

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.06
5,533,303 Unikalnych wizyt