Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Uporządkować przestrzeń medialną

Obywatelski projekt ustawy o ochronie małoletnich w przestrzeni medialnej, który przewiduje zorganizowanie Centrum Dobrych Mediów, i konsultacje społeczne w sprawie uporządkowania rynku reklam - to priorytety programu odnowy mediów w Polsce. Rząd widzi szansę rozwoju mediów elektronicznych poprzez samoregulację. Dlatego będzie popierał powołanie Rady Reklamy i szybsze przejście z technologii analogowej na cyfrową. Wczoraj w Warszawie przedstawiciele mediów spotkali się na konferencji podsumowującej rok w mediach i reklamie. W spotkaniu uczestniczył wiceminister kultury Jarosław Sellin.
- Media w Polsce mogą oczekiwać od rządu przede wszystkim życzliwości - powiedział Sellin. Według niego, należy dążyć do przejścia z technologii analogowej na cyfrową i choć w Polsce przewidziano zakończenie tego procesu do 2014 r. (wtedy powstanie cyfrowa telewizja naziemna), to propozycja UE, która zamierza zrobić to dwa lata wcześniej, powinna nas zdopingować, by polskie media elektroniczne nie zostały w tyle.
Na konferencji zastanawiano się także, jak się do tego przygotować. Rząd chce również poprzeć obywatelski projekt ochrony małoletnich w przestrzeni medialnej. Projekt ten, według Sellina, ma pomóc rodzicom w wyborze treści medialnych dla dzieci. Projekt zakłada też powstanie Centrum Dobrych Mediów, które ma zatrudniać 6 osób. Według obecnych na konferencji ekspertów, nowe technologie coraz szybciej wkraczają na rynek mediów. Programy telewizyjne będzie można oglądać nie tylko za pomocą łączy internetowych, ale i w telefonach komórkowych. Ma wzrosnąć dostępność kanałów telewizji. O ile w 2000 r. w przeciętnym gospodarstwie domowym w Polsce można było oglądać 5 kanałów, a w poprzednim roku 10, o tyle w 2014 r. ich liczba wzrośnie być może nawet do 40.
Anna Skopińska


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.11
7,593,810 Unikalnych wizyt