Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Białoruś - 'komunistyczny skansen'

Kilkanaście tablic zawierających wstrząsające zdjęcia dokumentujące działania reżimu Łukaszenki można oglądać na ulicznej wystawie pod poznańskim Centrum Kultury Zamek. Ekspozycja w centrum Poznania przenosi przechodniów w świat znany nam jeszcze kilkanaście lat temu świat wszechwładzy służb specjalnych, reżimowych aparatczyków, bestialskich funkcjonariuszy "ludowej milicji".

Wielkie plansze z fotografiami przedstawiającymi: ciągniętego brutalnie przez uzbrojonych milicjantów starszego mężczyznę, pałowanego studenta uczestnika białoruskiej manifestacji na rzecz prawa Białorusinów do posługiwania się ojczystym językiem, tajniaków szarpiących krzyczącą kobietę czy czarno-białe, wielkie portrety białoruskich polityków, dziennikarzy, społeczników niechętnych Łukaszence, którzy zniknęli bez śladu pokazują aż nadto wyraziście, że czasy komunistycznego terroru za wschodnią granicą Polski jeszcze się nie skończyły i trwać będą tak długo, jak długo władzę w tym kraju sprawować będzie Aleksander Łukaszenko.
Równocześnie podobne zdjęcia zaprezentowano także w Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.
Wojciech Wybranowski, Poznań

Zobacz takze

Nie znaleziono podobnych artykulow


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.06
7,422,682 Unikalnych wizyt