Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Dla własnego dobra feministki niech zamilkną

Mądrość niewiast dom sobie buduje, własnoręcznie go niszczy głupota. (Prz 14,1)

Dzień Kobiet - wymysł XIX-wiecznej socjaldemokratycznej międzynarodówki - przygarnęły pod swe skrzydła radykalne feministki. Walka o równouprawnienie płci i "wyzwolenie" kobiet to obecnie ważne wytyczne, które mają odzwierciedlać także światopogląd i sympatie polityczne. Głoszenie haseł totalnej wolności od wszystkiego, "praw" polegających na swobodnym dostępie do antykoncepcji, aborcji, legalizacji wolnych związków, promocji homoseksualizmu - przy równoczesnym tępieniu rodziny i tradycyjnych form wychowania dzieci - to wyróżniki socjalistów, ale też znacznej części liberałów i poprawnie politycznych populistów. Nasze babki - które doświadczały niesprawiedliwości systemów prawnych i w związku z tym wywalczyły prawa wyborcze dla siebie, a w konsekwencji dla nas - nie posiadałyby się ze zdumienia, gdyby ktoś im pokazał współczesną działalność wojujących feministek, owocującą np. sprawą Alicji Tysiąc, żenującym komiksem o prezerwatywach czy szokującą kampanią antymałżeńską wyrażoną na plakatach, z których jednoznacznie wynika, że dzieci są maltretowane wyłącznie w rodzinach, których małżonkowie są związani węzłem sakramentalnym.
Ogólnie rzecz biorąc, kobiety - poza kręgiem kultury łacińskiej - przez stulecia traktowane były jako osoby wykluczone z porządku publicznego. Na przykład w krajach islamskich w dalszym ciągu doznają one przeróżnych form prześladowania i przemocy. To chrześcijaństwo dało siłę oraz podstawy teologiczną i filozoficzną do wyrugowania niesprawiedliwego traktowania kobiet w życiu społecznym.
Nikt w naszej kulturze nie neguje tego, ze zasadna jest obecność kobiet w parlamencie, rządzie, na uczelniach, w zarządach najprzeróżniejszych spółek, firm i gremiów decyzyjnych. Jeśli tylko kobieta tego pragnie i posiada talenty, może zdobyć każde wykształcenie i zawód. Istnieje jednak sfera, która wyróżnia kobietę, pozwala jej na realizację powołania skierowanego tylko do niej - macierzyństwa. O ile zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą zostać politykami, prawnikami, lekarzami, policjantami, rolnikami itd., o tyle tylko kobieta może zostać matką, a mężczyzna - ojcem.
Walka grupki współczesnych feministek z naturą, bo tak można by w skrócie określić ich wysiłki zmierzające do wyzwolenia kobiet z "jarzma": ciąży, porodu, karmienia piersią i dalszego wychowywania potomstwa, jest skazana na porażkę. Szkoda ich entuzjazmu i sił, które przecież mogłyby spożytkować dla większej satysfakcji i pożytku ogółu.
Wydanie na świat potomstwa i wychowywanie dzieci jest dla ogromnej większości ludzi zawierających związki małżeńskie najbardziej upragnionym, docelowym wręcz punktem, o czym świadczą choćby kolejki do lekarzy zajmujących się leczeniem niepłodności. Feministki natychmiast krzykną, że właśnie o to chodzi, aby kobiety i mężczyźni wybierali to, czego chcą - niech mają dzieci, kiedy ich pragną, a jeśli nie, to tym lepiej (bo jak głoszą - "generalnie na planecie Ziemi jest nas za dużo"). Niestety, nie zależy to tylko od chęci, o czym dobrze wiedzą praktycy. Działania przeciw życiu mszczą się na ludziach. Coraz trudniej o uzyskanie potomstwa. O ile dwadzieścia lat temu młode pary pytały głównie o to, w jaki sposób uniknąć poczęcia, o tyle dziś pytają, co robić, aby do niego doszło. Spóźniły się więc radykalne feministki ze swoim dążeniem do upowszechnienia aborcji na życzenie, coraz mniej na nią chętnych... Wkrótce również okaże się, że muszą zamilknąć w sprawie antykoncepcji hormonalnej, która niestety tragicznie rujnuje zdrowie kobiet. Dla własnego dobra powinny zamilknąć. Kobiet nie można "wyzwolić" od nich samych.
Hanna Wujkowska


Komentarze

#1 | krzyzak55 dnia March 13 2010
to nie baby och.... to faceci oci.....

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.10
7,593,734 Unikalnych wizyt