Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Śladami słynnych wróżbitów

Mimo upływu lat polscy ekonomiści ciągle nie wyjaśnili fenomenu prognoz inflacyjnych, jakimi przed laty zasypywał nas ówczesny prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz.
Jego coroczne pomyłki przy wyznaczaniu celów inflacyjnych polskiej gospodarki (dla przypomnienia: mimo wielokrotnych prób finansowy guru w cel inflacyjny... nie trafił ani razu!) zaskakiwały ekspertów, podobnie jak poprzedzające akcesję do UE zapewnienia, że "ceny większości artykułów nie zmienią się lub spadną".
Polski rząd zauważył chyba, że mieszkańcy naszego kraju stęsknili się już za żartobliwymi wróżbami ekonomicznymi. W końcu na pomoc rodakom pospieszył wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.


- Nie zdziwiłbym się, jakby delikatne osłabienie produkcji przemysłowej nastąpiło, szacujemy 7,1-7,2 proc., że tyle będzie w publikacji GUS - precyzyjna wizja ministra sugerowała, że być może "gospodarczego cudu" jeszcze nie mamy, ale wyniki gospodarki ciągle są przyzwoite.
"Produkcja przemysłowa spadła w lipcu o 3,4 proc. wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym zwiększyła się o 5,6 proc. wobec 7,3 proc. w czerwcu roku ubiegłego" - podał tego samego dnia Główny Urząd Statystyczny.
Czy będziemy świadkami narodzin nowej gwiazdy ekonomicznego wróżbiarstwa? Z odpowiedzią na to pytanie zaczekajmy na kolejne prognozy dla polskiej gospodarki.
Piotr Tomczyk


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Ranking

Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.05
7,593,727 Unikalnych wizyt