Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Trudno się doliczyć...

Matematycznych geniuszy można znaleźć w każdej partii politycznej. Jednak po ubiegłorocznych wyczynach szefa kancelarii premiera Sławomira Nowaka wśród komentatorów zapanowała zgodność. To Platforma Obywatelska dysponuje najbardziej uzdolnionymi w tej dziedzinie kadrami.
- 200 złotych wydaje się, że to wcale nie jest wiele, ale gdy to pomnożymy przez ilość nauczycieli, to rzeczywiście robi się 2 miliardy złotych - przeliczał w jednym z wywiadów Nowak.
Gdy już się wydawało, że jego wyczyn na wiele lat pozostanie symbolem nowatorskiego podejścia polityków do matematyki, okazało się, że minister finansów Jean-Vincent "Jacek" Rostowski potrafi przeprowadzić nie mniej imponujące logiczno-matematyczne łamańce. Nawet w działaniach na znacznie mniejszych liczbach! - System, w którym niektóre państwa należą do wspólnej strefy kapitału, ale nie do strefy wspólnej waluty, jest wewnętrznie sprzeczny, z wyjątkiem jednego czy dwóch państw, jak Wielka Brytania - mówił minister Rostowski, występując na konferencji "Forum Europejskie", zorganizowanej w Bundestagu.


Według ministra, sprawa określenia liczby państw, które bezsprzecznie należą do europejskiej wspólnoty, a jednocześnie nie wprowadziły na swym terenie waluty euro, nie jest łatwa. Rostowski naliczył dotąd jedno albo (sam nie jest pewien?) dwa takie państwa...
Polska, Szwecja, Dania, Czechy, Węgry, Estonia...? A może sternik naszych finansów, poza Wielką Brytanią, chciałby dodać do tej listy silnie związaną z UE Szwajcarię?
Panie Ministrze, niech Pan się nie boi kalkulatora! Czekamy na nowe wyliczenia...
Piotr Tomczyk


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Ranking

Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,425,316 Unikalnych wizyt