Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Przebadać ateistów

Tak zwani postępowi naukowcy nie przestają zadziwiać zarówno swoimi odkryciami, jak i ich interpretacją. Szczególne miejsce w tej swego rodzaju awangardzie zajmują psychologowie i neuropsychologowie. Tylko złośliwie można by stwierdzić, że jedni sprowadzają całe życie człowieka do potrzeb, które stara się on zaspokoić, natomiast drudzy twierdzą, iż niemal każdej aktywności człowieka odpowiada jakaś sfera w mózgu. Z tego mocno uproszczonego założenia wyszli naukowcy z Uniwersytetu w Udine, którzy wszem i wobec oświadczyli, że religijność może być powodowana uszkodzeniem mózgu. Ogłosili oni także, iż udało im się zlokalizować w mózgu ten rejon, który może sterować naszą duchowością i religijnością. Brawo! Stąd jeszcze tylko krok, by wiarę uznać za chorobę i ją leczyć.

Ciekawe, czy przeprowadzano już badania nad mózgami osób niewierzących. Może okazałoby się, że to właśnie je powinno się poddać jakiejś skutecznej terapii. Trzeba przecież nie lada wiary i samozaparcia, by doszukiwać się zarówno we wszechświecie, jak i na naszej małej Ziemi ciągu niesamowitych zbiegów okoliczności. Obawiam się jednak, że na tego rodzaju badania naukowcy mogliby zwyczajnie nie dostać funduszy.
Antoni Buczyna


Komentarze

#1 | Vicki dnia March 08 2010
Zabrakło mi odniesienia do źródła, nazwisk lub ośrodka badawczego, bo zainteresowały mnie te badania i chciałabym móc się do nich bezpośrednio odnieść.

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Ranking

Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,593,801 Unikalnych wizyt