Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Lewidłowości: Nienawiść naukowa

"Moim jedynym dobrym życzeniem byłoby, żeby Kaczyńskiego Duch Święty nawiedził i wyleczył z obsesji i jeszcze gorszych przypadłości. Wszystkie inne moje życzenia są złe i nie zamierzam ich ukrywać. Życzę porażek na wszystkich frontach, bo każde zwycięstwo tego Układu to porażka Polski i zagrożenie dla wolności. Życzę także porażek gospodarczych, choć za to płacą ludzie. Poza nawiedzeniem przez Ducha Świętego, wszystkiego złego Panie Premierze". (Waldemar Kuczyński, były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca ekonomiczny premiera Jerzego Buzka)
Minęło zaledwie kilka miesięcy od momentu, gdy Waldemar Kuczyński przyznał się jednocześnie do nienawiści wobec premiera naszego kraju i do obojętności na los Polaków.


Lewicowy fanatyk, znany też jako ekonomista, szybko wycofał cytowany tekst ze swojej strony internetowej. Mimo że swoim wystąpieniem nie wzbudził wśród rodaków przesadnego entuzjazmu, inne autorytety medialne ciągle próbują dorównać mu w demonstrowaniu postępowych frustracji. Poza "wesołkami" zatrudnianymi w telewizji TVN czy tygodniku Jerzego Urbana najczęściej udaje się to niektórym kolegom po fachu Waldemara Kuczyńskiego (np. kierującym NBP), a także poważanym wśród dziennikarzy socjologom czy psychologom społecznym. W grupie rozpolitykowanych naukowców mimo bezkompromisowej postępowości ciągle niedoceniany jest "dyżurny socjolog telewizyjny" Ireneusz Krzemiński.
- Rządy Prawa i Sprawiedliwości to jeden z najbardziej ponurych okresów w dziejach wolnej Polski - wykazał się w stylu ekonomisty socjolog.
Nic w tym zresztą dziwnego, bo mimo socjologicznej specjalizacji Krzemiński zdradza też objawy wnikliwości ekonomicznego analityka. Zauważył, że pomimo wysiłków rząd "nie zdołał popsuć koniunktury gospodarczej", chociaż "pewne kroki, które wykonywał, miały swoje reperkusje, na szczęście tylko na rynku finansowym".
- Koniunktura absolutnie niezależna jest od działania tego i poprzedniego rządu PiS - Krzemiński wyraził ocenę (absolutnie?) niezależną od swych politycznych fobii, po czym prostolinijnie i obiektywnie podsumował: - Bilans wdrażania programu PiS jest po prostu fatalny!
Czytelnikom niewychowanym na lekturze "Gazety Wyborczej" mogłoby się zdawać, że podobnymi wypowiedziami naukowcy (zarówno ekonomiści z tytułem magistra, jak i profesorowie socjologii) dają jedynie dowody własnej frustracji i politycznego fanatyzmu.
Jednak wtajemniczeni wiedzą, że głoszenie opinii tego typu to prezentacja "światopoglądu naukowego".
Piotr Tomczyk


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Ranking

Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,422,691 Unikalnych wizyt