Wyszukiwarka


Informacje

Nawigacja

· Strona Główna

· Artykuły

· Kraj

· Myśl

· Media

· Pliki

· Galeria

Archiwum

· 2010 (77)· 2009 (497)· 2008 (593)· 2007 (564)· 2006 (443)

Zabawa w demokrację

W Warszawie odbyła się Polska Debata Obywateli Europy. Grupa kilkudziesięciu, starannie wyselekcjonowanych uczestników dyskutowała o środowisku naturalnym i problemach energetycznych, o rodzinie, polityce społecznej i zagranicznej oraz o roli Unii Europejskiej w świecie.
- My naprawdę mamy wpływ na to co się dzieje w Unii Europejskiej - stwierdziła, chyba nieco na wyrost, gospodyni spotkania - Hanna Gronkiewicz-Waltz.
- Komisja Europejska śledzi, wspiera i bardzo poważnie to traktuje - wtórowała jej, próbując podnieść rangę debaty szefowa reprezentacji Komisji Europejskiej w Warszawie Róża Thun.
Mimo olbrzymiej władzy w swych rękach, dyskutanci nie zdecydowali ani o wstrzymaniu budowy rosyjsko-niemieckiego gazociągu, ani o odrzuceniu Traktatu Konstytucyjnego UE pozbawiającego nasz kraj wpływów wywalczonych w Nicei.
Może jednak zdawali sobie sprawę z tego, że demokracja demokracją, ale na końcu musi być tak jak zechce kanclerz Angela Merkel...?
Tomasz Tobolski


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

.::Podyskutuj z nami na forum::.

Ranking

Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)

Powiadomienia

Podaj swój adres e-mailowy:

I bądź z nami na bieżąco

Zobacz na żywo w internecie

Czy wiesz, że możesz oglądać TV Republika online na żywo w internecie. Zobacz również TV Trwam na żywo online w sieci. Jedynie polskie stacje telewizyjne dostępne do odbioru.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,422,778 Unikalnych wizyt